Wyprawa w Sudety

Południowo zachodnia Polska ma bardzo dużo do zaoferowania dla pasjonatów MTB. Jest wiele ciekawych i malowniczych miejsc wartych objeżdżenia. Spędziłem tam trochę czasu i staram się co roku raz, lub dwa razy tam się wybierać. Z tych moich doświadczeń wynika, że wyprawę tam warto podzielić na 2 razy i za każdym razem zarezerwować na to minimum jeden cały weekend, a najlepiej jeszcze z piątkiem, lub trafiać w długie weekendy.


Z uwagi na odległość opcja Sudety wymaga osobnego planowania i kosztorysowania uzależnionego od ilości zaangażowanego sprzętu.


W CENIE

Sudety - Kotlina Kłodzka

Czarna Góra Bike Park - Trasy Enduro Srebrna Góra - Singletrack Glacensis

Czarna Góra Bike Park – to miejsce, które ma do zaoferowania trasy rowerowe dla każdego, od najmłodszych do wprawnych zjazdowców z dziedziny DH [down hill]. Wszystko jest w jednym miejscu, z szybkim wyciągiem oraz drogami podjazdowymi dla rowerów elektrycznych.

Trasy Enduro Srebrna Góra – to moje ulubione miejsce do zabawy w Enduro w Polsce. Niesamowity klimat, super ludzie, pyszna pizza i burgery z foodtrucka Pycha-Szprycha oraz chyba nigdy niegasnące ognisko, przy którym można odpocząć z zimnym napojem. Oczywiście oprócz tego co wymieniłem mamy całe spektrum świetnych tras dla każdego, w tym również jedyną w Polsce trasę typu flow zbudowaną przez jednego z bardzo znanych konstruktorów tras na świecie – Niko Vink’a.
Singletrack Glacensis – to najbardziej rozbudowany system górskich ścieżek rowerowych w Polsce. Wszystko połączone w pętle i łatwe do łączenia w jeszcze większe pętle. Trasy poprowadzone bardzo malowniczo i w sposób, który powoduje, że dosłownie każdy może tam świetnie się bawić i podziwiać górskie widoki. Na trasach czytelne oznaczenia i dodatkowo wszystkie trasy dostępne w specjalnej aplikacji na telefon i w internecie. Niektóre zjazdy to nawet 7-10km wspaniałego flow – co to jest…? Pojedziecie, to się dowiecie… W sumie system liczy około 260km ścieżek zorganizowanych w 27 pętli. Sam w sobie może być celem jednej dużej wyprawy.

Sudety - Jelenia Góra

Rowerowe Olbrzymy - Rudawy Janowickie - Singe Track Świeradów Zdrój - Singiel w Szklarskiej

Będąc tu proponuję zatrzymać się w okolicach Jeleniej Góry, Szklarkiej Poręby lub Świeradowa Zdroju i objechać następujące miejsca:
Rowerowe Olbrzymy to system ścieżek górskich na których na co dzień trenuje nasza wielokrotna medalistka MTB Maja Włoszczowska. Miejsce oferuje dwa różne poziomy trudności ścieżek. Pętla po stronie Piechowic jest dla bardziej zaawansowanych rowerzystów, zaś ta po stronie Przesieki to opcja praktycznie dla każdego. To bardzo urokliwe miejsce, pełne wszechobecnych karkonoskich głazów i potoków oraz pięknych górskich panoram.

Rudawy Janowickie – piękne i dość nietypowe góry, a może formacje skalne. Całość nie zajmuje jakiegoś olbrzymiego terenu i łatwo objechać je w ciągu jednego dnia – no może nie tak superdokładnie, ale choć te najważniejsze miejsca. Rudawy, to miejsce, o którym niekoniecznie wiele osób wie, ale na pewno warto je zobaczyć. Podczas wizyty tutaj koniecznie trzeba odwiedzić urokliwe Schronisko Szwajcarka.
Singe Track Świeradów Zdrój – to Polsko -Czeskie przedsięwzięcie rowerowe, które zaowocowało systemem bardzo ciekawych i dostępnych dla każdego tras rowerowych. Obecnie jest to łącznie 14 tras i około 80km rowerowej zabawy zarówno po Czeskiej jak i Polskiej stronie systemu ścieżek. Poza oficjalnym systemem tras mamy również całą masę tych nieoficjalnych i takich trochę bardziej Enduro, które również możemy odwiedzić, gdyż nie wszystkie są jakoś bardzo trudne.
Singiel w Szklarskiej – również Szklarska Poręba „dorobiła się” swojego pierwszego, bardzo malowniczego i przyjemnego singielka. Całość to blisko 22km i bez problemu dostępne dla różnych poziomów rowerowego zaawansowania. Po drodze kilka malowniczych widoków na górującą nad Szklarską Szrenicę.

Masz pytanie ? Napisz lub zadzwoń